czwartek, 17 września 2015

Na plaży słońce praży

Niby już wrzesień, ale w Turcji lato nadal nie ustępuje i pogoda jest wręcz wymarzona na pluskanie się w morzu lub basenie. A do pluskania się potrzebny jest odpowiedni strój... Turcja pod tym względem może naprawdę zadziwić!!!

Na tureckiej plaży zobaczyć można dosłownie wszystko. Myślicie może, że w kraju islamskim plaża jest dostępna tylko dla kobiet szczelnie okrytych burkami? Nic z tych rzeczy!

W miejscowościach turystycznych nikogo tutaj nie dziwią panie opalające się topless, co jak dla mnie jest jasnym dowodem na to, że w ramach zysku z turystów można przymknąć oczy na surowe zalecenia islamu- inaczej mówiąc pecunia non olet ;-) Mamy też na plażach wszelkiego rodzaju bikini, tankini, bardziej i mniej zabudowane kostiumy jednoczęściowe... no i wreszcie mamy wynalazek (jeszcze) nie do zobaczenia nad Bałtykiem- burkini. Nie, nie żartuję. Burkini to połączenie funkcji kostiumu kąpielowego z czymś w rodzaju długiej piżamy oraz oczywiście chustą na głowę- bo przecież chodzi o to, aby nawet na plaży kobieta miała skromnie zakryte wszystkie kluczowe części ciała. Efekt nieco zaskakujący, wygoda zapewne też średnia (bo jak tu walczyć z morskimi falami w długaśnej szacie? jak siedzieć na gorącej plaży okutana od stop do głów?), ale wynalazek jest do zobaczenia wszędzie, gdzie allaho-bojne panie (bo chyba słowo bogobojne tu nie pasuje?) postanawiają zażyć uciechy publicznej kąpieli. Poniżej tylko kilka zdjęć, więcej poczytać i obejrzeć możecie na przykład TUTAJ.

Burkini na modelce (źródło: internet)

Wszystkie modele dostępne od zaraz

Którą opcję wybieracie?

A tak to wygląda w praktyce

To nie wygląda na szczególnie praktyczne rozwiązanie...

Bardziej konserwatywne rodziny mogą pójść jeszcze dalej i wykupić pobyt w jednym z nadmorskich kurortów spełniających wymagania islamu (czyli będącym "halal"). To halal dotyczy nie tylko jedzenia czy dostępnych w kurorcie sal modlitw dla pań i panów, rozciąga się też na całą strefę basenów, spa i innych uciech, które organizowane są osobno dla każdej z płci. Na przykład w jednym ze znalezionych przeze mnie hoteli oferowane są następujące atrakcje: prywatne plaże, łaźnie, jacuzzi i spa osobno dla kobiet i mężczyzn, osobne baseny, meczet z wydzieloną przestrzenią dla kobiet, w każdym pokoju koran i dywanik do modlitw oraz wskazówka, w która stronę znajduje się Mekka, jedzenie przygotowywanie zgodnie z prawem i tradycją islamu. Wygląda na niezły pomysł na wczasy tematyczne, prawda? ;-)


Pokój hotelowy- naklejka pokazująca strony świata
i informująca, w która stronę należy zwrócić się w czasie modlitwy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze posty na blogu